Kapela Ukradený Vjecy v Chanovicích 17. 9. 2016

Tento víkend se nesla Chanovicemi sladká vůně pouťových koláčů. Konala se tu tradiční pouť, které bohužel nevyšlo počasí. Sobota propršela, v neděli sice nepršelo, ale nízká oblačnost slibovala přeháňky každou chvilku.
My jsme s Ilonkou vyrazili do místního KD, kam na pouťovou tancovačku pořadatelé pozvali klatovskou rockovou kapelu Ukradený Vjecy. Vystoupení jmenované party jsme ještě nenavštívili, tento večer jsme zažili premiéru. A za sebe mohu říci, že Premiéru s velkým „P“.
Je pravda, že chvilku trvalo ladění aparatury, že ještě v 8 večer bylo na sále více prázdných stolů nežli platících hostů, že se začalo hrát o trošku déle. Ale! Vše se v dobré obrátilo. Zvuková technika začala poslouchat, hosté se začali po 21. hodině scházet v tak velkém počtu, že jen málokdy lze vidět takhle „narvaný sál“.
Kapela hraje skladby vesměs převzaté, jak by se nechalo usoudit z jejího názvu. Přednes songů, chuť hrát a dát něco ze sebe každé hudební „pecce“ dávalo vystoupení tu správnou šťávu, ten správný rockový náboj. Fronty na pivo ve výčepu i na sále, tlačenice u dveří, vlnící se parket. Trošku mi to připomnělo mladší léta na bigbítových tancovačkách.
Mám tu dva postřehy odlišující tuhle partičku od jiných hudebních seskupení:
Plastový kryt bubenického kotle. Ano, nedělám si srandu. Na otázku proč, mi frontman kapely – Franta Křižan dal jednoduchou odpověď: „Náš bubeník tak řeže do činelů, že to ruší odposlechy. Takhle je trošku utlumený.“
Zápisník písniček na přání. „Na přání zahrajeme cokoliv, co umíme. Skladby na přání mimo náš repertoár si nazkoušíme a někdy na další zábavě přáníčko vyplníme,“ dodal zpěvák Franta Křižan při odchodu na pódium.
Závěr? Hezký rockový večer, dobré pivo (polotmavý Klostermann) a další kapela, která má u mne palec nahoru.
Pro úplnost dodávám odkazy: Oficiální web skupiny Ukradený Vjecy, portál Bandzone.cz, profil na facebooku a na sadu snímků pořízených kapelou na portálu Rajče.

Napsal: Luděk Blovský

Mrkněte na web Luďka Blovského